W Toruniu zostawiamy trzy punkty wracamy na tarczy

W pierwszym meczu dwudziestej kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrywa z Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (20:25, 19:25, 21:25). Statuetkę MVP otrzymała Marta Wójcik

W początkowej fazie zespoły zdobywają punkt za punkt 4:4. Mineralne uciekają na cztery oczka 9:5 czas dla trenera Budowlanych. Seria punktowa gospodyń 10:10 i wychodzą na prowadzenie 11:10. Czas dla trenera Litwina. Dwukrotnie mylą się miejscowe a następnie atak Wójcik i teraz przyjezdne prowadzą 15:12. Żadna z drużyn nie odpuszcza i ponownie na tablicy wyników remis 15:15. As serwisowy Ryznar 17:15. Drugi time out dla Muszyny. Utrzymuje się dwupunktowa przewaga podopiecznych Nicola Vettori 18:16, 20:18. Powiększają przewagę i prawdopodobieństwo wygranej w pierwszym secie torunianki 23:19. Atak punktowy z lewego skrzydła Pavan i piłka setowa. Ponownie atakuje Pavan i tym atakiem kończy set 25:20.
Drugą odsłonę rozpoczyna punktowym atakiem ze środka Savić. Seria błędów zagrywki po obu stronach. As serwisowy Wawrzyniak 4:2. Ustabilizowały grę miejscowe, odskakują na dwa punkty 7:5. Trener Litwin sygnalizuje przerwę. Zdecydowanie lepiej prezentują się Budowlane. Mają już cztery punkty przewagi 9:5.
Wawrzyniak atakuje z drugiej linii udanie blokuje Wilk i jest 7:9. Dodają dwa błędy Pavan i Polak. Na tablicy świetlnej dwie dziewiątki i czas dla sztabu trenerskiego Giacomini. Ponownie wyrównana gra po obu stronach siatki jednak popełniamy więcej błędów i gospodynie prowadzą 13:11, 14:13. Wawrzyniak zagrywa Asa 15:16 a w następnej zagrywce popełnia błąd. 18:15 podwójna zmiana w szeregach Muszynianki schodzi Wawrzyniak i Wilk wchodzi Rabka i Cikiriz. Cztery oczka straty 16:20 czas dla trenera Ryszarda Litwina. Kolejna zmiana dokonana przez trenera z Muszyny Szabó za Wójcik. 18:22 podwójna zmiana powrotna w Muszyniance. Palava myli się w zagrywce 23:19. Zmiana Wójcik - Szabo. Atakuje skutecznie Ryznar i miejscowe mają piłkę setową. Koniec drugiego seta punktowym blokiem Lewandowskiej. Po 45 minutach gry, przegrywamy 0:2.
Po 10 minutach przerwy trzykrotnie punktuje po ataku Cvetanović ale również w międzyczasie trzykrotnie punktują gospodynie 3:3. Ciężko będzie cokolwiek ugrać dzisiaj Muszyniankom. Budowlane uciekają my doganiamy wynik 6:6, 8:8, 9:9, ale tylko do remisu. Nie udaje nam się objąć prowadzenia 12:12. Czas dla trenera Litwina przy stanie 13:15. Wchodzi Wójcik za Szabó. As serwisowy Lewandowskiej , cztery punkty przewagi. Kolejny punkt 19:14, po bloku Ryznar i kolejny time out dla uzdrowiskowych. Zatrzymały się przyjezdne na czternastym punkcie 20:14. Kolejne roszady trenera Litwina, do gry wchodzi Rabka za Wilk. Punktują atakiem Cvetanović i Savić 21:18. Czas dla sztabu trenerskiego z Torunia. Po powrocie na parkiet Rabka serwuje asa. 20:22 zmiana Szabó - Wójcik. Myli się w ataku Savić dając piłke meczową rywalkom. Polak atakiem kończy set numer trzy i cały mecz.

Polski Cukier Muszynianka Enea:
Magdalena Szabó, Maja Savić, Magdalena Wawrzyniak, Agnieszka Rabka, Natasa Cikiriz, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Koleta Łyszkiewicz,, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanović, Tanja Sredić.

Giacomini Budowlani Toruń:
Sylwia Wojcieska, Aleksandra Gancarz, Marina Paulava, Gabriela Jasińska, Anna Lewandowska, Patrycja Polak, Marta Wójcik, Ilona Gierak, Ewa Bimkiewicz, Ewelina Ryznar, Marta Janik, Agata Nowak, Rebbeca Pavan, Morena Martinez Franchi

2017-02-15 19:32:54

16Dorota Wilk

Marina Cvetanović

krynica1946@gmail.com
Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt