Po raz trzeci do zera

Występujący po raz pierwszy w Orlen Lidze pod trenerskim okiem Magdaleny Śliwy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, ogrywa Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0 (25:15, 25:18, 25:21). MVP odebrała Kthleen Weiss.

Wyrównany początek seta 4:4. Gospodynie uciekają na pięć oczek 11:6 natychmiast Ryszard Litwin prosi o czas. Utrzymuje się sześciopunktowa przewaga 16:10. 19:12 po raz drugi trener Litwin sygnalizuje time out. Szabo zmienia Savić po stracie [punktu, zmiana powrotna 20:13. Zdobywamy trzynaście punktów atakiem przy osiemnastu rywalek, wysoko przegrywamy w pierwszym secie 25:15.
Od pierwszych piłek zdecydowana przewaga Taurona 7:2. Czas dla Muszyny.
Dąbrowianki popełniają kilka seryjnych błędów 10:8 trener Śliwa przerywa grę. 14:10 schodzi Savic wchodzi Sredić. Ganszczyk blokuje Cvetanović 15:10 czas dla Polskiego Cukru. Do głosu dochodzi Paszek, punktuje dwukrotnie trener Litwin zamienia Cvetanović na Wójcik. Zapowiada się porażka w kolejnym secie. Przegrywamy drugi akt do 18.
Trzeci, czyżby, ostatni set rozpoczyna atakiem Weiss. To samo robi Cvetanović 1:1. Punkty dodawane naprzemiennie 5:5, 7:7, 11:11. Myli się w ataku Wawrzyniak i Dąbrowianki zaczynają uciekać. 13:11 czas dla mineralnych. W ostatnią fazę meczu miejscowe wchodzą z trzema punktami przewagi 21:18. Jeszcze zmianę dokuje trener Litwin Szabó za Sosnowską. 23:20 czas dla uzdrowiskowych. Przegrywamy 21:25 i w całym meczu 0:3.

Polski Cukier Muszynianka:
Magdalena Szabó, Maja Savić,Anna grejman, Magdalena Wawrzyniak, Agnieszka Rabka, Natasa Cikiriz, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Koleta Łyszkiewicz,, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanović, Tanja Sredić.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza:
Helena Horka, Regan Scott, Eleonora Dziękiewicz, Anna Miros, Daria Paszek, Marta Ciesiulewicz, Izabela Lemańczyk, Kathleen Weiss, Kamila Ganszczyk, Tamara Kaliszuk, Dominika Sobolska, Kinga Drabek, Yael Castiglione.

2017-02-25 18:19:51

13.11Kraków3:1