strona główna

Seria porażek trwa

Startująca z dziewiątej pozycji, do dzisiejszego meczu, Muszyniankę Muszyna przegrywa z trzynastym Atomem Trefl Sopot 2:3 (19:25, 24:26, 27:25, 25). Z zastępującą Agnieszkę Rabkę, pochodzącą z Gdańska Aleksandrą Pasznik w składzie. MVP Karolina Goliat.
Dwoma udanymi atakami i asem serwisowym Cvetanović rozpoczynamy dzisiejsze zawody. Jednak miejscowe natychmiast niwelują przewagę 3:3. Teraz to Muszynianki muszą gonić wynik, kilkakrotnie doprowadzają do remisu by znowu tracić punkty. Seria punktowych zagrywek powiększają przewagę atomówki 11:8. Tracimy następny punkt, cztery punkty straty, trener Litwin prosi o przerwę. Zatrzymały się przyjezdne na liczbie osiem. 15:8 drugi time out dla Muszyny. Poprawiły nieco grę Małopolanki dwukrotnie punktując atakiem. Trudno będzie odrobić sześciopunktową stratę. Seria punktowa Trefla 18:10. W ostatniej fazie seta do odrobienia sześć piłek. Niestety nie udaje się. Przegrywamy 19:25
Tak jak w pierwszej odsłonie punktowanie zaczynają przyjezdne 2:0. Zdecydowanie poprawiły grę podopieczne trenera Ryszarda Litwina 6:1 i czas dla Piotra Olenderka. Po powrocie Maja Savić i As serwisowy. Punktowy Atak Sosnowskiej 8:2. I znowu ta feralna ósemka. 8:5 czas dla Polskiego Cukru. Cikiriz zmienia Wilk. Po raz pierwszy w szóstce Pasznik, która wchodzi za Wawrzyniak. 11:8 podwójna zmiana powrotna dokonana przez trenerów Muszynianki. Utrzymujemy cztery punkty przewagi 14:10. Blok punktowy Skorupy i punkt kontaktowy Atomu 13:14. Odskakujemy na pięć oczek 20:15 czas dla gospodyń. Robi się coraz cieplej 20:18 trener Litwin przerywa grę. Od 15:20 pierwsze prowadzenie w tym secie atomówek 21:20. Zacięta walka punkt za punkt 23:23. Piłka setowa Atomu. Skuteczny atak Savić, gramy na przewagi. Niestety przegrany drugi set 24:26
Podobnie jak w dwóch poprzednich pierwsze punkty dla Muszyny. Wyrównana walka na siatce, punkty zdobywane naprzemiennie 5:5. Trzy punkty serią dla Muszyny czas dla Sopotu. Atakuje po bloku Fedusio punkt kontaktowy 10:11. As serwisowy Alicji Wójcik i pierwszy remis 12:12. Mielczarek atakuje w narożnik pomarańczowego 15:15. I znowu nie pozwalamy się przegonić. Schodzi Wilk za nią Cikiriz i od razu udanie dwukrotnie atakuje po przekątnej 20:16. Kto będzie lepszy w końcówce. Jak na razie Małopolanki 21:17. Cztery punkty przewagi i cztery do końca seta. 21:18 czas dla mineralnych. Podwójna zmiana schodzą Pasznik i Cikiriz, wchodzą Wawrzyniak i Wilk. Cztery piłki po kolei Sopotu i na tablicy wyników 22:22. Czas dla gości. Czas dla miejscowych 23:23. Wawrzyniak blokuje Fedusio piłka setowa. Wygrywamy seta 27:25 i pozostajemy w grze
Jak potoczą się losy tego meczu? Rozpoczynamy czwartą odsłonę punktowymi blokami Sredić i Wójcik. Popisowa gra miejscowych i na tablicy wyników 4:2. Zmiany w zespole Muszynianki schodzi Wilk wchodzi Pasznik. i Cikiriz za Wawrzyniak. Cikiriz atakuje w aut 3:7, Ryszard Litwin sygnalizuje przerwę. Atomówki odskakują na pięć oczek 11:6, 13:8. Skorupa atakuje z przechodzącej 15:9 “reaguje przerwą” Ryszard Litwin. Po reprymendzie trenera zdobywamy pięć, tylko pięć punktów 15:14. Kolejna zmiana szkoleniowca Muszynianki Szabó za Wójcik. Niestety nie udaje się dogonić wyniku 17:19. Wreszcie pierwszy remis 20:20 od stanu 2:2. Czas dla Piotra Oleanderka. Nerwowa sytuacja po obu stronach siatki błędy popełniają Muszynianki 22:23. Kto zachowa więcej zimnej krwi. Cvetanović z drugiej linii daje nam piłkę setowa i możliwość co najmniej jednego punktu 24:23. Niestety znowu na przewagi. Mamy już jeden punkt przez udany blok Pasznik na Mielczarek. Komu przypadną dwa punkty?
Po dwóch godzinach 15 minutach mecz “rozpoczynamy od nowa”. Tie break.
Czyżby Małopolanki uwierzyły już w wygraną? Tracą dwie pierwsze piłki po ataku i asie serwisowym. Nie udaje się dogonić przeciwniczki 2:4. Cvetanović kończy atakiem po skosie długą wymianę piłek 4:5. Zmiana boisk przy wyniku na tablicy świetlnej 8:4 na korzyść podopiecznych Piotra Olenderka. Ciężko będzie dogonić. Time out dla Muszyny. Muszynianki zamiast odrabiać tracą kolejne punkty 4:9. 5:11 natychmiastowa reakcja Ryszarda Litwina - time out. Niestety przegrywamy piąty akt 9:15 i cały mecz 2:3