strona główna

Co było do przewidzenia

W trzech setach rozprawił się Chemik Police z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, który przegrywa 0:3 (27:29, 17:25, 20:25).

Po jednodniowej przerwie przeznaczonej w zasadzie na dojazd do Polic Muszynianki przystąpiły do przedostatniego meczu rundy zasadniczej z aktualnym Mistrzem Polski
Bardzo wyrównany przebieg miał pierwszy set dzisiejszego meczu. Przewagę objęły mineralne. Chwilowa Mistrzynie Polski miału do dorobienia nawet trzy piłki 6:9, 10:13. Do remisu doprowadziły po osiemnastu wygranych piłkach obu zespołów 18:18. Pomimo tego podopieczne Ryszarda nie przestraszyły się przeciwniczek i dzielnie walczyły na siatce mając piłkę setową po której Jakub Głuszak poprosił o time out dla swojej drużyny. Po ataku Cvetanović druga piłka setowa Muszyny i grając na przewagi przegrywamy 27:29.
W początkowej fazie drugiego seta Muszynianki potwierdziły że niełatwo będzie rywalkom w dzisiejszych zawodach. To one rozpoczęły punktację 2:0. Policzanki natychmiast wyrównały jednak dalsza część odbywała się punkt za punkt 5:5. Od ataku Montano chemiczki rozpoczęły ucieczkę, chociaż nie udawało im się zdobyć znaczącej przewagi. W końcówce jednak okazały się lepsze i wygrywają 25:17.
Trzecia odsłona również w pierwszej części wyrównana 4:4, 9:9, 12:12. Pomimo starań gospodyniom nie udawało się uciec na więcej jak trzy punkty 21:18. Błędy popełniane przez siatkarki Polskiego cukru spowodowały że set zakończył się pięciopunktową stratą 20:25