Wygrywamy i awansujemy o jeden stopień

Polski Cukier Muszynianka Muszyna, wygrywa walkę o dziewiątą, a nawet po dzisiejszym meczu ósmą, najniższą w historii ekstraligi, pozycję, pokonując Enea PTPS Piła 2:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16). Najlepszą zawodniczką; Marina Cvetanović.

Trzema skutecznymi atakami rozpoczęły Muszynianki. Rywalki doganiają wynik 5:5 i wychodzą na pierwsze prowadzenie. As serwisowy Kwiatkowskiej, Teraz mineralne doganiają 8:8. As Justyny Sosnowskiej 10:8, Jacek Pasiński prosi o przerwę. 14:9 zmiana w zespole gości schodzi Ogoms wchodzi Stencel. Kolejna seria punktowa miejscowych 16:9 druga przerwa na życzenie. Zmiana w Pile za Kwiatkowską Urban Poddenerwowany trener Pasiński po raz trzeci naciska przycisk na przerwę. Sosnowska omija blok piłka setowa 24:12. Po zaledwie dziewiętnastu minutach gry kończy Marina Cvetanović 25:12.
Równie skutecznie rozpoczynamy drugą odsłonę. Przy stanie 4:0 po raz pierwszy przerwę sygnalizuje trener Piły. Myli się w zagrywce Cvetanović 6:1. Tracimy trzy kolejne punkty Ryszard Litwin natychmiast przerywa grę. Piłka kontaktowa pilanek 8:9 po raz drugi time out dla Polskiego Cukru. Punkt z zagrywki Doroty Wilk 14:10 ostatnia przerwa na życzenie trenera Pasińskiego w tym secie. Ola Wójcik obija blok piłka wpada w środek boiska 20:16. Blok Cvetanović 24:17. Piłka po bloku w aucie, koniec drugiej odsłony 25:17.
Wyrównany początek trzeciego aktu. As Cikiriz gospodyń 4:2. nadal zagrywa Natasa 7:2. Błąd odbicia trzeci punkt dla przyjezdnych. Nasze zawodniczki dzisiaj dobrze graja w każdym fragmencie 12:5. Time out dla Eney. Trochę nieporozumienia w szeregach podopiecznych trenera Litwina 13:10 czas dla Muszynianki. Z krótkiej Maja Savić 15:12. As serwisowy Stencel 16:14. Punkt kontaktowy Pilanek 15:16 po raz kolejny trener Litwin zaprasza swoje podopieczne na rozmowę. Na tablicy świetlnej dwie “16” zmiana za Cikiriz wchodzi Wawrzyniak. Pierwsze prowadzenie w tym secie i drugie w dzisiejszym meczu przyjezdnych 17:16. Schodzi Wójcik wchodzi Grejman. Pilanki uciekają na trzy oczka 21:18. Żółta kartka dla trenera Piły. 21:23 Wójcik za Grejman. Piłka setowa dla przyjezdnych. Zbyt wczesnie uwierzyły w łatwe zwycięstwo, przegrywamy w tym secie 21:25.
Pierwsze punkty dla Piły. Sosnowska zatrzymuje przechodzącą 3:3. Tracimy zdobyte serią punkty 6:5. 8:6 czas dla przyjezdnych. Wyrównał się poziom gry 11:9, 12:10, 13:11. Punkt z zagrywki Sosnowskiej 17:12. 19:13 czas dla gości. Seria punktową dochodzimy do stanu 23:13. Cvetanovic obija blok mamy piłkę meczową. Maja Savic wbija gwoździa na zakończenie meczu 25:16.

Polski Cukier Muszynianka:
Magdalena Szabó, Maja Savić,Anna Grejman, Magdalena Wawrzyniak, Natasa Cikiriz, Aleksandra Pasznik, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanović, Tanja Sredić.

PTPS Piła
Karolina Piśla, Sylwia Kucharska, Alexis Austin, Anita Kwiatkowska, Żaneta Baran, Adrianna Kukulska, Anna Stencel, Alicia Ogoms, Agata Babicz, Beata Domancic, Emilia Szubert, Alicja Markiewicz, Zuzanna Kucińska, Oliwia Urban.

2017-03-26 16:38:10

13.11Kraków3:1