strona główna

Wygrywamy i awansujemy o jeden stopień

Polski Cukier Muszynianka Muszyna, wygrywa walkę o dziewiątą, a nawet po dzisiejszym meczu ósmą, najniższą w historii ekstraligi, pozycję, pokonując Enea PTPS Piła 2:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16). Najlepszą zawodniczką; Marina Cvetanović.

Trzema skutecznymi atakami rozpoczęły Muszynianki. Rywalki doganiają wynik 5:5 i wychodzą na pierwsze prowadzenie. As serwisowy Kwiatkowskiej, Teraz mineralne doganiają 8:8. As Justyny Sosnowskiej 10:8, Jacek Pasiński prosi o przerwę. 14:9 zmiana w zespole gości schodzi Ogoms wchodzi Stencel. Kolejna seria punktowa miejscowych 16:9 druga przerwa na życzenie. Zmiana w Pile za Kwiatkowską Urban Poddenerwowany trener Pasiński po raz trzeci naciska przycisk na przerwę. Sosnowska omija blok piłka setowa 24:12. Po zaledwie dziewiętnastu minutach gry kończy Marina Cvetanović 25:12.
Równie skutecznie rozpoczynamy drugą odsłonę. Przy stanie 4:0 po raz pierwszy przerwę sygnalizuje trener Piły. Myli się w zagrywce Cvetanović 6:1. Tracimy trzy kolejne punkty Ryszard Litwin natychmiast przerywa grę. Piłka kontaktowa pilanek 8:9 po raz drugi time out dla Polskiego Cukru. Punkt z zagrywki Doroty Wilk 14:10 ostatnia przerwa na życzenie trenera Pasińskiego w tym secie. Ola Wójcik obija blok piłka wpada w środek boiska 20:16. Blok Cvetanović 24:17. Piłka po bloku w aucie, koniec drugiej odsłony 25:17.
Wyrównany początek trzeciego aktu. As Cikiriz gospodyń 4:2. nadal zagrywa Natasa 7:2. Błąd odbicia trzeci punkt dla przyjezdnych. Nasze zawodniczki dzisiaj dobrze graja w każdym fragmencie 12:5. Time out dla Eney. Trochę nieporozumienia w szeregach podopiecznych trenera Litwina 13:10 czas dla Muszynianki. Z krótkiej Maja Savić 15:12. As serwisowy Stencel 16:14. Punkt kontaktowy Pilanek 15:16 po raz kolejny trener Litwin zaprasza swoje podopieczne na rozmowę. Na tablicy świetlnej dwie “16” zmiana za Cikiriz wchodzi Wawrzyniak. Pierwsze prowadzenie w tym secie i drugie w dzisiejszym meczu przyjezdnych 17:16. Schodzi Wójcik wchodzi Grejman. Pilanki uciekają na trzy oczka 21:18. Żółta kartka dla trenera Piły. 21:23 Wójcik za Grejman. Piłka setowa dla przyjezdnych. Zbyt wczesnie uwierzyły w łatwe zwycięstwo, przegrywamy w tym secie 21:25.
Pierwsze punkty dla Piły. Sosnowska zatrzymuje przechodzącą 3:3. Tracimy zdobyte serią punkty 6:5. 8:6 czas dla przyjezdnych. Wyrównał się poziom gry 11:9, 12:10, 13:11. Punkt z zagrywki Sosnowskiej 17:12. 19:13 czas dla gości. Seria punktową dochodzimy do stanu 23:13. Cvetanovic obija blok mamy piłkę meczową. Maja Savic wbija gwoździa na zakończenie meczu 25:16.