strona główna

“Pogromczynie

W pierwszym meczu rozgrywek Play Off o miejsce dziewiąte Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrywa z Atomem Trefl Sopot 2:3 (15:25, 25:18, 25:15, 19:25, 11:15). Wracamy do Muszyny z jednym punktem meczowym.
Rozpoczynamy od punktu Cvetanović z przechodzącej. W dalszej części naprzemiennie zdobywane punkty. Po błędach naszych siatkarek Atomówki zaczynają ucieczkę. Przewaga staje się niebezpieczna 7:3, trener Litwin sygnalizuje time out. Zatrzymały się przyjezdne na liczbie 3. Zmiana dokonana przez Litwina za Wójcik wchodzi Grejman. Punkt z zagrywki Grejman 6:10. Sopocianki utrzymują przewagę a nawet ją powiększają 14:8 po Asie serwisowym Gajewskiej. Po raz drugi czas dla Małopolanek przy stanie 8:15. Trzy zdobyte seria punkty mineralnych zmuszają trenera Olenderka do wzięcia czasu. Lepiej na parkiecie prezentują się siatkarki Atomu wchodząc w ostatnią fazę seta z sześcioma punktami przewagi 20:14. Nie podołały Muszynianki w pierwszym secie przegrywając 15:25.
Tak jak w pierwszym secie pierwszy punkt po mocnym ataku Cvetanović. Gospodynie odskakują na trzy oczka 6:3. Goliat atakuje w aut i mamy punkt kontaktowy 5:6. Idąc za ciosem obejmujemy prowadzenie 7:6. Niestety niezbyt długo cieszymy się przewagą. Po następnych piłkach Trefl ponownie ucieka na 8:7, 10:8. I znowu na tablicy świetlnej remis 10:10. Udany blok uzdrowiskowych 12:10 czas dla szkoleniowca z Sopotu. Skuteczne akcje gości 15:10. Goliat zmienia Łukasik, miejscowe odrabiają dwa punkty 12:15, trener Muszynianek prosi o czas. Savić ze “swojej” krótkiej na środku 18:14. Dwukrotnie punktuje Cikiriz 21:15. Błąd zagrywki Mras i na dłuższą przerwę schodzimy przy stanie 1:1.
W trzeciej odsłonie jako pierwsze punktuje dla Sopotu Wójcik. W odpowiedzi Wójcik dla Muszyny 1:1. Seria punktowa Atomu 4:1. Medyńska skutecznie odbija atak Łukasik i piłka wpada w boisko rywalek 4:2. Trzy kolejne ataki Atomówek 8:3, czas dla szkoleniowca Muszynianki. Poskutkowały uwagi trenera odrabiamy punkty 7:8. Temperatura na parkiecie wzrasta 9:9, 11:11. Czas na rozmowę dla Piotra Olenderka 11:13. Jak na razie więcej zimnej krwi zachowały “góralki” 19:12. Podwójna zmiana w zespole przyjezdnych, schodzą Wilk i Cikiriz w ich miejsce Wawrzyniak i po raz pierwszy w rozgrywkach w Muszyniance Pasznik. Po punkcie Cvetanović, dwóch błędach Mielczarek, wygrywamy seta 25:15.
Set numer cztery. Czy będzie tie break? Na początek Maja Savić ze środka. Nie pozwalamy rozpędzić się rywalkom 3:3. Tracimy punkty 4:7 przerwa dla szkoleniowca MKS-u. Nie potrafimy powstrzymać przeciwniczek 4:9. Podwójna zmiana trenera Muszyny za Wilk i Cikiriz wchodzą Wawrzyniak i Pasznik. Zwiększają dystans Atomówki 12:5. Schodzi Savić a za nią wchodzi Sredić. Przewaga wzrasta do ośmiu oczek 14:6. Czy potrafimy się jeszcze podnieść? Podwójna zmiana powrotna. 14:9 czas dla Trefla. Odrabiamy kolejna punkty 11:14 drugi czas dla Piotra Olenderka. 12:17 przerwa dla Ryszarda Litwina. Zbyt dużo do odrobienia 15:20, najprawdopodobniej o zwycięstwie zadecyduje tie break. Myli się Cikiriz dając piłkę setową rywalkom. Przegrywamy 19:25.
Decydująca faza zawodów. Ostro rozpoczęły miejscowe 3:0. Każda stracona piłka w tie breaku jest trudna do odrobienia 2:6. Mamy punkt kontaktowy 5:6. Natychmiast szkoleniowiec Trefla sygnalizuje przerwę. Zmian pól z jednym punktem straty 7:8. Kibice zgromadzeni w Ergo arenie najprawdopodobniej będą mieli ciekawą końcówkę meczu. Po zmianie boisk naprzemiennie dodawane punkty i utrzymuje się jedno - dwu punktowa różnica 12:10, 12:11. jeszcze jeden czas dla Muszynianki. Piłka meczowa dla gospodyń i drugi czas dla Litwina. Koniec seta 11:15 i meczu 2:3.