“Pogromczynie

W pierwszym meczu rozgrywek Play Off o miejsce dziewiąte Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrywa z Atomem Trefl Sopot 2:3 (15:25, 25:18, 25:15, 19:25, 11:15). Wracamy do Muszyny z jednym punktem meczowym.
Rozpoczynamy od punktu Cvetanović z przechodzącej. W dalszej części naprzemiennie zdobywane punkty. Po błędach naszych siatkarek Atomówki zaczynają ucieczkę. Przewaga staje się niebezpieczna 7:3, trener Litwin sygnalizuje time out. Zatrzymały się przyjezdne na liczbie 3. Zmiana dokonana przez Litwina za Wójcik wchodzi Grejman. Punkt z zagrywki Grejman 6:10. Sopocianki utrzymują przewagę a nawet ją powiększają 14:8 po Asie serwisowym Gajewskiej. Po raz drugi czas dla Małopolanek przy stanie 8:15. Trzy zdobyte seria punkty mineralnych zmuszają trenera Olenderka do wzięcia czasu. Lepiej na parkiecie prezentują się siatkarki Atomu wchodząc w ostatnią fazę seta z sześcioma punktami przewagi 20:14. Nie podołały Muszynianki w pierwszym secie przegrywając 15:25.
Tak jak w pierwszym secie pierwszy punkt po mocnym ataku Cvetanović. Gospodynie odskakują na trzy oczka 6:3. Goliat atakuje w aut i mamy punkt kontaktowy 5:6. Idąc za ciosem obejmujemy prowadzenie 7:6. Niestety niezbyt długo cieszymy się przewagą. Po następnych piłkach Trefl ponownie ucieka na 8:7, 10:8. I znowu na tablicy świetlnej remis 10:10. Udany blok uzdrowiskowych 12:10 czas dla szkoleniowca z Sopotu. Skuteczne akcje gości 15:10. Goliat zmienia Łukasik, miejscowe odrabiają dwa punkty 12:15, trener Muszynianek prosi o czas. Savić ze “swojej” krótkiej na środku 18:14. Dwukrotnie punktuje Cikiriz 21:15. Błąd zagrywki Mras i na dłuższą przerwę schodzimy przy stanie 1:1.
W trzeciej odsłonie jako pierwsze punktuje dla Sopotu Wójcik. W odpowiedzi Wójcik dla Muszyny 1:1. Seria punktowa Atomu 4:1. Medyńska skutecznie odbija atak Łukasik i piłka wpada w boisko rywalek 4:2. Trzy kolejne ataki Atomówek 8:3, czas dla szkoleniowca Muszynianki. Poskutkowały uwagi trenera odrabiamy punkty 7:8. Temperatura na parkiecie wzrasta 9:9, 11:11. Czas na rozmowę dla Piotra Olenderka 11:13. Jak na razie więcej zimnej krwi zachowały “góralki” 19:12. Podwójna zmiana w zespole przyjezdnych, schodzą Wilk i Cikiriz w ich miejsce Wawrzyniak i po raz pierwszy w rozgrywkach w Muszyniance Pasznik. Po punkcie Cvetanović, dwóch błędach Mielczarek, wygrywamy seta 25:15.
Set numer cztery. Czy będzie tie break? Na początek Maja Savić ze środka. Nie pozwalamy rozpędzić się rywalkom 3:3. Tracimy punkty 4:7 przerwa dla szkoleniowca MKS-u. Nie potrafimy powstrzymać przeciwniczek 4:9. Podwójna zmiana trenera Muszyny za Wilk i Cikiriz wchodzą Wawrzyniak i Pasznik. Zwiększają dystans Atomówki 12:5. Schodzi Savić a za nią wchodzi Sredić. Przewaga wzrasta do ośmiu oczek 14:6. Czy potrafimy się jeszcze podnieść? Podwójna zmiana powrotna. 14:9 czas dla Trefla. Odrabiamy kolejna punkty 11:14 drugi czas dla Piotra Olenderka. 12:17 przerwa dla Ryszarda Litwina. Zbyt dużo do odrobienia 15:20, najprawdopodobniej o zwycięstwie zadecyduje tie break. Myli się Cikiriz dając piłkę setową rywalkom. Przegrywamy 19:25.
Decydująca faza zawodów. Ostro rozpoczęły miejscowe 3:0. Każda stracona piłka w tie breaku jest trudna do odrobienia 2:6. Mamy punkt kontaktowy 5:6. Natychmiast szkoleniowiec Trefla sygnalizuje przerwę. Zmian pól z jednym punktem straty 7:8. Kibice zgromadzeni w Ergo arenie najprawdopodobniej będą mieli ciekawą końcówkę meczu. Po zmianie boisk naprzemiennie dodawane punkty i utrzymuje się jedno - dwu punktowa różnica 12:10, 12:11. jeszcze jeden czas dla Muszynianki. Piłka meczowa dla gospodyń i drugi czas dla Litwina. Koniec seta 11:15 i meczu 2:3.

Polski Cukier Muszynianka:
Magdalena Szabó, Maja Savić,Anna Grejman, Magdalena Wawrzyniak, Natasa Cikiriz, Aleksandra Pasznik, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanović, Tanja Sredić.

Atom Trefl Sopot:
Joanna Grzmocińska, Beata Mielczarek, Martyna Łukasik, Karolina Bednarek, Daria Szczyrba, Małgorzata Skorupa, Magdalena Damaske, Karolina Goliat, Alicja Wójcik, Dominika Mras, Justyna Łukasik, Natalia Gajewska, Monika Fedusio, Klaudia Kulig, Anna Bodasińska.

2017-04-02 17:06:08

16Dorota Wilk

Marina Cvetanović

krynica1946@gmail.com