Przegrany rewanż i dziesiąte miejsce

W ostatnim meczu rozgrywek ORLEN Ligi i ostatnim Play Off o miejsce dziewiąte Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrywa z Atomem Trefl Sopot 1:2 (11:25, 25:17, 23:25, 25, 15) i tym samym lokuje się na dziesiątej pozycji w tabeli.. Ostatnie MVP w sezonie odebrała Alicja Wójcik.

Zdecydowanie lepsze w pierwszym secie okazały się Sopocianki. Prowadzenie objęły od pierwszej piłki zakończonej atakiem w aut Muszynianek. Ostatecznie przyjezdne wygrały bardzo wysoko 25:17.
Drugi set równie pomyślnie zaczął się dla rywalek które prowadziły już 3:1. Mineralne doprowadzają do remisu 4:4. Wychodzą na prowadzenie 5:4 którego nie oddają do końca seta. Wygrywamy 25:17 i tym samym mamy szansę wygrania w trzech setach.
W trzeciej odsłonie od początku prowadzenie objęły podopieczne trenera Litwina. Nie potrafiły jednak odskoczyć na więcej jak cztery punkty 20:16, 23:19, I w tym miejscu stanęły oddając sześć punktów po kolei 23:25.

Set numer cztery przebiegał podobnie jsk set numer jeden. Op początku przewagę miały Pomorzanki wygrywając 25:13. Tym samym awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli.

Polski Cukier Muszynianka:
Magdalena Szabó, Maja Savić,Anna Grejman, Magdalena Wawrzyniak, Natasa Cikiriz, Aleksandra Pasznik, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanović, Tanja Sredić.

Atom Trefl Sopot:
Joanna Grzmocińska, Beata Mielczarek, Martyna Łukasik, Karolina Bednarek, Daria Szczyrba, Małgorzata Skorupa, Magdalena Damaske, Karolina Goliat, Alicja Wójcik, Dominika Mras, Justyna Łukasik, Natalia Gajewska, Monika Fedusio, Klaudia Kulig, Anna Bodasińska.

2017-04-08 18:54:08

20.01Dąbrowa G.3:0