BOGDAN SERWIŃSKI WRACA NA ŁAWKĘ TRENERSKĄ MUSZYNIANKI

Po przerwie na ławkę trenerską Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wróci Bogdan Serwiński. Jego rozbrat z siatkówką trwał tylko kilka miesięcy. Nie przyniósł powodzenia klubowi znad Popradu, a więc doświadczony szkoleniowiec ponownie wróci do pracy trenerskiej z zespołem spod słowackiej granicy.
Przypomnijmy, że w minionym sezonie Muszyniankę Muszyna dotknęły kłopoty zdrowotne, które kompletnie rozbiły drużynę psychicznie. Pomysłem na wstrząs i wyzwolenie w zawodniczkach dodatkowego bodźca do walki miała być rezygnacja z funkcji trenerskiej Bogdana Serwińskiego. Schedę po nim przejął Ryszard Litwin, który wraz z Marcinem Wojtowiczem prowadził ekipę spod słowackiej granicy do końca sezonu, ale nie udało mu się na tyle odbudować sfery psychologicznej w zespole, by mógł on walczyć o miejsce w czołowej ósemce Orlen Ligi. Po porażce z Atomem Treflem Sopot zespół zakończył rozgrywki dopiero na dziesiątej lokacie, która na pewno nie zadowoliła siatkarskiego środowiska w Muszynie.
– Moja rezygnacja z pracy trenerskiej spowodowana była chęcią wyzwolenia w zespole dodatkowego, pozytywnego bodźca. Rzeczywistość okazała się jednak całkiem inna. Na dłuższą metę to posunięcie nie okazało się skuteczne – mówił Strefie Siatkówki w kwietniu Bogdan Serwiński. – Miałem okazję na chłodno popatrzeć na wszystko z pewnej perspektywy. Po wielu latach permanentnego siedzenia na ławce spojrzenie z boku jest bardzo przydatne. Zalecałbym każdemu trenerowi po dłuższym okresie pracy chwilową refleksję. Można wyciągnąć sporo wniosków. Ja je wyciągnąłem, chociaż muszę przyznać, że bardzo trudno było patrzeć na zespół z boku, nie mając wpływu na to, co dzieje się na parkiecie. Zapewne mój rozbrat z siatkówką był krótki. Zamierzam z powrotem wrócić na ławkę trenerską – dodawał wówczas Serwiński. Okazało się, że po kilku miesiącach przerwy ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej drużyny z Muszyny, by poprawić wynik osiągnięty przez muszynianki w minionych rozgrywkach i udowodnić, że to dziesiąte miejsce było tylko wypadkiem przy pracy, a klub znad Popradu ma potencjał, by znajdować się w czołówce Orlen Ligi.

Źródło: siatka.prg

2017-05-31 10:08:55