Druga lokata w Międzynarodowym Turnieju w Karpaczu

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna zakończyły zmagania w Międzynarodowym Turnieju w Karpaczu, w którym ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu.

W Turnieju w Karpaczu podopieczne Bogdana Serwińskiego rywalizowały z aktualnym brązowym medalistę Ligi Siatkówki Kobiet – KS Developres Rzeszów, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski – Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza i potentatem niemieckiej Budensligi – Schwerin SC.

W pierwszym dniu zmagań (piątek) turniejowych siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki mierzyły się z Developresem Rzeszów. Pomimo przegranych pierwszych partii zawodniczki Polskiego Cukru mocno postawiły się rywalkom i doprowadziły do tie-breaku, w którym ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

W drugim dniu turnieju (sobota) Muszynianki walczyły z niemieckim Schwerin SC. Przebieg meczu był zgoła inny. Siatkarki z Muszyny po słabszym początku, objęły prowadzenie w meczu. Jednak drugi i trzeci set padły łupem Schwerin SC. Czwarta odsłona po grze na przewagi dla mineralnych, jednak ostatecznie kolejny mecz przegrany 2:3

Na zakończenie turnieju podopieczne Bogdana Serwińskiego mierzyły się w niedzielne przedpołudnie z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Starcie to miało dodatkową dawkę emocji, ze względu na kalendarz Ligi Siatkówki Kobiet, według którego to właśnie z Tauronem siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki za dwa tygodnie zainaugurują ligowe zmagania. Tym razem siatkarki z Małopolski nie pozostawiły żadnych złudzeń i pewnie, w trzech setach odprawiły rywalki z kwitkiem.

Pomimo dwóch porażek i jednego zwycięstwa, dzięki dużej ilości zdobytych punktów (5 pkt) zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna uplasował się ostatecznie na drugiej lokacie. Trzecie miejsce dla Taurona MKS Dąbrowa Górnicza (4 pkt) a czwarte Schwerin SC (3 pkt). Zwyciężyła drużyna KS Developres Rzeszów, która wygrała wszystkie spotkania po tie-breaku i zgromadziła 6 pkt.

Występ Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna w Karpaczu można traktować jako bardzo udany. Zgodnie z zapowiedzią trenera Bogdana Serwińskiego, turniej był traktowany stricte treningowo. Tym bardziej ostateczne zajęcie drugiej lokaty trzeba uznać za bardzo satysfakcjonujące.

Przed rozpoczęciem Ligi Siatkówki Kobiet pozostał ostatni sprawdzian formy – w najbliższy weekend w Rzeszowie. Zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna po raz prawdopodobnie po raz pierwszy wystąpi w komplecie, gdyż w tygodniu do kadry dołączą dwie kadrowiczki: Monika Bociek oraz Roksana Brzóska.

Wyniki:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS Developres Rzeszów 2 – 3 (17:25, 20:25, 25:21, 25:22, 10:15)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Schwerin SC 2 - 3 (21:25, 25:14, 25:18, 24:26, 13:15)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0 - 3 (22:25, 21:25, 18:25)

Źródło: mksmuszynianka.com

2017-10-02 09:26:01