strona główna

Z Polic na tarczy

W trzeciej kolejce rozgrywek LSK, nie było większej sensacji. W wyjazdowym bardzo wyrównanym spotkaniu, skazany na wysoką porażkę Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrywa z Chemikiem Police 1:3 (26:24, 26:28, 19:25, 21:25).

W pierwszej fazie pierwszej odsłony inicjatywa po stronie przyjezdnych 4:1. muszynianki dobrze rozpoczęły w ataku i obronie. Atakuje Karakasheva 6:4. Błąd w ataku Wójcik doprowadza do remisu 7:7.Punkt z zagrywki Zaroślińskiej 8:7. Przewagę utrzymują rywalki jednak nie przekracza ona dwóch oczek 12:10. Popełniamy błędy 14:10, Bogdan Serwiński prosi o przerwę. Nie zwalniają tempa chemiczki 16:10. Podwójny blok mineralnych 16:11. Dopisujemy punkt po błędzie Smarzek 18:12. Zmniejszamy straty po zagrywce Oli Wójcik 19:16. Gospodynie tracą kolejny punkt Trener Głuszak prosi o czas. Po przerwie Ola zagrywa “As” tym samym mamy punkt kontaktowy 19:18. Atakuje Śmieszek i już 20:20. Mylą się policzanki mamy prowadzenie 21:20. Bociek po prostej 22:20 druga przerwa dla miejscowych. Błąd w zagrywce i udana akcja gospodyń i ponownie remis 22:22. Piłka setowa dla naszego zespołu 24:23. Wygrywamy na przewagi 26:24

Otwarcie drugiego seta dla Chemika 4:2. Małopolanki nie ustępują doprowadzając do remisu 5:5. Naprzemiennie zdobywane punkty 7:7, 8:8. Zdobywamy dwupunktową przewagę 10:8, 11:9. Kolejny punkt dla uzdrowiskowych trener Chemika przerywa grę, sygnalizująć czas dla swojego zespołu. Odrabiają straty pomorzanki 11:13, czas dla Bogdana Serwińskiego. Tracimy po kolei trzy oczka i jest remis 14:14. Prowadzenie 15:14 dla Chemiczek, drugi czas dla Muszyny. Chemiczki utrzymują prowadzenie dwupunktowe 18:16, 20:18. Podwójna zmiana w teamie z Muszyny. I ponownie remis 21:21. Zaczynamy walkę od nowa. Timeout dla Jakuba Głuszaka. Dwa punkty dla gospodyń 23:21. Chemiczki - setbol. Jeszcze się bronimy mamy 22 i 23 punkt. I znowu na przewagi 24:24.Setowa policzanek, Brzóska za Wójcik. Bronimy set 25:25. 26:25 dla naszego zespołu. Kolejny remis. Chemiczki nie ustępują wygrywają 28:26. Tak blisko było do wywiezienia jednego punktu.
Rozpoczynamy set numer trzy. Pierwszy punkt gospodyń. Walka punkt za punkt 2:2, 4:4, 6:6. Chemiczki odskakują na trzy oczka 9:6. Na parkiecie równowaga 10:10. Muszynianki nie oddają łatwo pola gry 14:13, 15:14. Jeden punkt dla Polic - Jeden punkt dla Muszyny 16:15. Kto zagrywa, ten przegrywa. Na tablicy świetlnej 16:16. I znowu chemiczki uciekają 18:16, Bogdan Serwiński zgłasza timeout. Po przerwie gospodynie dopisują punkt ale przyjezdne powstrzymują serię 19:17. Rozpędzone miejscowe, przy zagrywce Smarzek, wygrywają kolejne piłki 22:17. Po raz drugi trener Muszyny prosi o czas. Ciężko będzie odrobić straty, chociaż nie ma nic niemożliwego. Udaje nam się dopisać dwa punkty, ale piłka setowa Chemika. W końcowej fazie seta Chemik pokazał się z lepszej strony, przegrywamy 19:25.
Po raz pierwszy w tym meczu, pierwszy punkt setowy dla mineralnych. Szybko odpowiadają gospodynie i jest 3:1. Po zaangażowaniu Chemika wydaje się że nie wypuszczą trzypunktowego wyniku 5:2. Podopieczne Bogdana Serwińskiego również starają się o jak najlepszy wynik. Tracą jeden punkt 9:8. Na zagrywkę wchodzi Smarzek i Chemiczki powiększają przewagę 12:8. Czas dla trenera Bogdana Serwińskiego. Pomogły uwagi trenera, równowaga 13:13, zmusza Jakuba Głuszaka do przerwania gry. Punkt za punkt. ale to policzanki muszą gonić wynik 15:16. I co? Remis 16:16. Tracimy prowadzeni, szybki czas dla trenera z Muszyny. 18:16 Brzóska zmienia Karakashevą. Trwa seria podopiecznych trenera Głuszaka 20:16. Koniec meczu coraz bliżej. Zmiana powrotna dokonana przez Bogdana serwińskiego. Próbują jeszcze odrabiać straty przyjezdne 22:20, 23:21. Mędrzyk wchodzi za Smarzek. Piłka meczowa. Skończyło się na jednej 25:21. przegrywamy 1:3.