Polski Cukier rządzi w Małopolsce

13 listopada 2017 po raz pierwszy w Muszynie rozegrane zostały derby Małopolski w ekstralidze żeńskiej siatkówki. Polski Cukier Muszynianka Muszyna wygrywa z “beniaminkiem” Trefl Proxima Kraków 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21). Zawody sędziowali panowie Grzegorz Janusz i Damian Lic. Statuetkę MVP odebrała Monika Bociek.
Początek seta zdecydowanie dla Proximy 3:0. Krakowianki utrzymują przewagę chociaż na parkiecie nie widać ”wielkiej” siatkówki. Trzy zdobyte serią punkty Muszynianki 7:8, zmuszają trenera Alessandro Chiappini do zasygnalizowania przerwy. Doganiamy wynik, jednak rywalki natychmiast odskakują na dwa oczka. Przewaga wzrasta do czterech punktów Bogdan Serwiński bierze czas. Po słabej grze nie obejmując ani raz prowadzenie przegrywamy 18:25.

W drugiej odsłonie pierwsze prowadzenie w tym meczu 1:0 dla Polskiego Cukru. Dokładnie punkt za punkt trwa walka do stanu 5:5. Kolejne dwa punkty dla Trefla trener Muszynianki zgłasza przerwę. As serwisowy Proximy 10:5. Przerywamy sześciopunktową serię. Wyrównał się styl gry po obu stronach siatki. 10:12. Punkt kontaktowy mineralnych 15:16 trener Chiappini zaprasza zawodniczki na rozmowę. Coraz więcej błędów w wykonaniu przyjezdnych 22:18. Monika Bociek punkt z zagrywki i piłka setowa. Atakuje Śmieszek kończąc drugi set 25:19

Remisowym wynikiem rozpoczynamy trzecią partię. Punkt z zagrywki gospodyń przewaga czterech punktów 8:4. Czas dla trefla. Muszynianki uwierzyły w siebie, coraz więcej skutecznych zagrań 12:5. Cztery punkty zdobyte serią 12:9, czas dla Muszynianki. As serwisowy Hatali 11:12. Atak w aut i na tablicy wyników 12:12. I tak od 5:12 do 13:12, przy zagrywce Kingi Hatala. Ola Wójcik powstrzymuje rozpędzone Krakowianki. Wyrównała się gra i znowu gramy punkt za punkt 17:17. Finiszową rozgrywkę zaczynamy z dwoma punktami przewagi 21:19. Czas dla Krakowa. Savic i mamy piłkę setową. Wygrywamy 25:21.

Set numer cztery. Nerwowo rozpoczęły rywalki 0:4.Trener Alessandro Chiappini natychmiast przerywa grę. Sędzia liniowy pokazał boisko, sędzia głównu uznał prawidowa piłkę za autową 9:7. Nie pomogła sześciopunktowa przewaga Muszyny. Krakowianki doprowadzają do remisu 10:10. Punkt z zagrywki Śmieszek 15:12. Hatala atakuje w aut 16:12 time-out dla Alessandro Chiappiniego. Czy końcówka meczu? 21:17. Ola Wójcik obija blok, kończy 25:21.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Mariya Karakasheva.

Trefl Proxima Kraków

Zsuzsanna Talas, Paula Słonecka, Jowita Jaroszewicz, Kinga Wysokińska, Sarah Clement, Agnieszka Woźniak, Adrianna Budzoń, Aleksandra Szymańska, Daria Paszek, Justyna Łuksik, Ewelina Brzezińska, Klaudia Kulig, Kinga Hatala, Martyna Łukasik.

2017-11-13 20:10:04

15.1218.00BielskoLSK/w