strona główna

Przegrana dziesiąta kolejka

W wyjazdowym meczu dziesiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrał z BKS PROFI CREDIT Bielsko Biała 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 18:25). Najlepsza siatkarką została Emilia Mucha. Mineralne rozpoczynają w składzie: Radenković, Wójcik, Savić, Bociek, Karakasheva, Śmieszek, natomiast Profi Credit : Konieczna, Jagieło, Grant, Pleśnierowicz, Mucha, Świrad.

W początkowej fazie seta prym na boisku wiodą, dzięki dobrym blokom i atakom przyjezdne 6:2. Czas dla trenera Tore Aleksandersena. Utrzymujemy bezpieczną przewagę , a nawet ją powiększamy 12:6. Konieczna obija blok Polskiego Cukru piłka ląduje poza polem gry. Skutecznie atakuje Aleksandra Wójcik 15:8 kolejny timeout dla gospodyń. Seria punktowa przy zagrywce Radenković 17:8. As serwisowy Moniki Bociek 22:11. Bronią się jeszcze Bielszczanki skuteczne dwa ataki, jedna obrona i na tablicy wyników 14:23. O czas prosi Bogdan Serwiński. Trwa hossa Profi Credit i od 11:23 mamy już 17:23 i po raz drugi czas dla mineralnych. Zmiana w zespole z Muszyny Bałdyga za Bociek i Flakus za Radenković. Mamy piłkę setową 24:18. Wójcik kończy pierwszy set 25:19
Podobnie jak w secie poprzednim uzdrowiskowe rozpoczęły dobrą grą blokiem i w ataku i tym samym ucieczką na 4:1. Nie odpuszczają podopieczne Tore Andersena i na tablicy świetlnej 6:6. Wychodzą na prowadzenie miejscowe a trener Serwiński przerywa grę. Naprzemiennie dodawane punkty 9:9. Pleśnierowicz wygrywa walkę na siatce 12:14. Ponowne prowadzenie gospodyń i ponownie o czas prosi trener mineralnych. Ciekawie zapowiada się końcówka drugiej odsłony 16:16, 19:19, 21:21, 23:23 o czas prosi trener z Bielska-Białej. Więcej zimnej krwi zachowały Bielszczanki wygrywając drugą partię 25:23
Naprzemiennie atakują Grant po stronie Bielska i po stronie Muszyny Savic 2:2. Odskakujemy na trzy oczka 6:3, czas dla trenera z Bielska. Dwa błędy plus As serwisowy Muchy i jest remis 6:6. I tak naprzemian udane piłki plus błędy po obu stronach siatki 9:10. Mieliśmy trzypunktową przewagę by w krótkim czasie ją zmarnotrawić i przegrywać dwoma punktami 17:15. Czas dla sztabu szkoleniowego z Muszyny. Trwa seria punktowa gospodyń 19:15, kolejny czas Muszynianek. Muszyna na kolanach 21:15. Czy zdołamy się podnieść? Śmieszek przerywa serię BKS-u. Niestety przegrywamy ponownie, 19:25. Bielsko coraz bliżej wygranej za trzy punkty.
Rozpoczynamy czwarty set. Czy Polski Cukier doprowadzi do tie-breaka? Dowiemy się za niespełna pół godziny. Ostro rozpoczęły gospodynie 5:2, i natychmiastowy timeout dla trenera Bogdana Serwińskiego. Wprawdzie po przerwie dobrze zagrała Savić, jednak chyba na tym jak na razie się skończyło 8:3 i kolejna przerwa na życzenie trenera z Muszyny. Bałdyga wchodzi za Radenković poprawiamy nieco grę 10:7. Już chyba na straconej pozycji zawodniczki z Małopolski 11:18. Po asie serwisowym Bociek przy stanie 20:16 czas dla Bielska. Przegrywamy 18:25 i cały mecz 1:3

Zespół siatkarek z Bielska, 40 razy walczył z "Mineralnymi". 16 zwycięstw odniósł BKS, a 24 rywalki. Najczęściej mecz się kończył wynikiem 1:3. Była to 41 rywalizacja tych drużyn i 17 wygrana Bielska.