Przegrana dziesiąta kolejka

W wyjazdowym meczu dziesiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, przegrał z BKS PROFI CREDIT Bielsko Biała 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 18:25). Najlepsza siatkarką została Emilia Mucha. Mineralne rozpoczynają w składzie: Radenković, Wójcik, Savić, Bociek, Karakasheva, Śmieszek, natomiast Profi Credit : Konieczna, Jagieło, Grant, Pleśnierowicz, Mucha, Świrad.

W początkowej fazie seta prym na boisku wiodą, dzięki dobrym blokom i atakom przyjezdne 6:2. Czas dla trenera Tore Aleksandersena. Utrzymujemy bezpieczną przewagę , a nawet ją powiększamy 12:6. Konieczna obija blok Polskiego Cukru piłka ląduje poza polem gry. Skutecznie atakuje Aleksandra Wójcik 15:8 kolejny timeout dla gospodyń. Seria punktowa przy zagrywce Radenković 17:8. As serwisowy Moniki Bociek 22:11. Bronią się jeszcze Bielszczanki skuteczne dwa ataki, jedna obrona i na tablicy wyników 14:23. O czas prosi Bogdan Serwiński. Trwa hossa Profi Credit i od 11:23 mamy już 17:23 i po raz drugi czas dla mineralnych. Zmiana w zespole z Muszyny Bałdyga za Bociek i Flakus za Radenković. Mamy piłkę setową 24:18. Wójcik kończy pierwszy set 25:19
Podobnie jak w secie poprzednim uzdrowiskowe rozpoczęły dobrą grą blokiem i w ataku i tym samym ucieczką na 4:1. Nie odpuszczają podopieczne Tore Andersena i na tablicy świetlnej 6:6. Wychodzą na prowadzenie miejscowe a trener Serwiński przerywa grę. Naprzemiennie dodawane punkty 9:9. Pleśnierowicz wygrywa walkę na siatce 12:14. Ponowne prowadzenie gospodyń i ponownie o czas prosi trener mineralnych. Ciekawie zapowiada się końcówka drugiej odsłony 16:16, 19:19, 21:21, 23:23 o czas prosi trener z Bielska-Białej. Więcej zimnej krwi zachowały Bielszczanki wygrywając drugą partię 25:23
Naprzemiennie atakują Grant po stronie Bielska i po stronie Muszyny Savic 2:2. Odskakujemy na trzy oczka 6:3, czas dla trenera z Bielska. Dwa błędy plus As serwisowy Muchy i jest remis 6:6. I tak naprzemian udane piłki plus błędy po obu stronach siatki 9:10. Mieliśmy trzypunktową przewagę by w krótkim czasie ją zmarnotrawić i przegrywać dwoma punktami 17:15. Czas dla sztabu szkoleniowego z Muszyny. Trwa seria punktowa gospodyń 19:15, kolejny czas Muszynianek. Muszyna na kolanach 21:15. Czy zdołamy się podnieść? Śmieszek przerywa serię BKS-u. Niestety przegrywamy ponownie, 19:25. Bielsko coraz bliżej wygranej za trzy punkty.
Rozpoczynamy czwarty set. Czy Polski Cukier doprowadzi do tie-breaka? Dowiemy się za niespełna pół godziny. Ostro rozpoczęły gospodynie 5:2, i natychmiastowy timeout dla trenera Bogdana Serwińskiego. Wprawdzie po przerwie dobrze zagrała Savić, jednak chyba na tym jak na razie się skończyło 8:3 i kolejna przerwa na życzenie trenera z Muszyny. Bałdyga wchodzi za Radenković poprawiamy nieco grę 10:7. Już chyba na straconej pozycji zawodniczki z Małopolski 11:18. Po asie serwisowym Bociek przy stanie 20:16 czas dla Bielska. Przegrywamy 18:25 i cały mecz 1:3

Zespół siatkarek z Bielska, 40 razy walczył z "Mineralnymi". 16 zwycięstw odniósł BKS, a 24 rywalki. Najczęściej mecz się kończył wynikiem 1:3. Była to 41 rywalizacja tych drużyn i 17 wygrana Bielska.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Mariya Karakasheva.

BKS PROFI CREDIT Bielsko Biała

Barbara Zakościelna, Julia Nowicka, Olivia Różański, Aleksandra Wańczyk, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Konieczna, Kornelia Moskwa, Marlena Preśnielowicz, Nia Grant, Izabela Lemańczyk, Martyna Świrad, Dominika Sobolska, Emilia Mucha, Aneta Wilczek, Wiktoria Szumera.

2017-12-15 20:05:40

26.03Bielsko-B 2:3