strona główna

Przełamujemy serię porażek, Impel nadal w dołku

Polski Cukier Muszynianka po trzech porażkach przełamuje złą passę.. Siatkarki z Muszyny po dwóch łatwo wygranych setach przegrywa trzeci by w czwartym na przewagi wygrać 28:26 z Impelem Wrocław i cały mecz 2:3 (25:21, 25:18, 19:25, 28:26)

Wyrównany początek pierwszego seta. Punkty zdobywane naprzemiennie 3:3. Gospodynie przy zagrywce Flakus uzyskują przewagę 7:4. Utrzymujemy trzypunktową przewagę 10:7. Przeciwniczki doprowadzają do remisu 10:10. Nie udaje się odskoczyć rywalki 13:13, 16:15. Trener Marek Solarewicz zgłasza timeout dla swoich podopiecznych 19:16. Lepsze w końcówce okazały się gospodynie. Po wygraniu 25:21 muszynianki zapisują pierwszy mały punkt.
Zdecydowanie lepiej zagrały podopieczne Bogdana Serwińskiego w początkowej fazie drugiego aktu. Po seriami zdobywanymi punktami, na tablicy świetlnej widniał wynik 15:6, 18:8. Zmniejszyły stratę siatkarki Impela 18:22. Nie jednak dały żadnych szans rywalkom zawodniczki Polskiego Cukru, wygrywając kolejny set 25:18.
Kilka szybkich piłek i prowadzimy w trzecim secie 4:1. Nie odpuszczają impeki utrzymując trzy punktową stratę 4:7. Punkt kontaktowy Impelu 7:8. Na tablicy wyników dwie dziewiątki 9:9. Pierwsze prowadzenie w tym secie przyjezdnych 11:10. Dopisują jeszcze dwa punkty rywalki 13:10. Nie dopuściły do wzrostu przewagi uzdrowiskowe 13:13. Jakieś nowe siły wstąpiły w rywalki które znowu wygrywają dwie kolejne piłki 15:13. Utrzymują przewagę przyjezdne 19:16, trener Serwiński prosi o przerwę. Zbyt wcześnie uwierzyły mineralne w wygrana w trzech setach co poskutkowało przegraną 19:25.
Punkt za punkt na wstępie do czwartej odsłony 2:2. Uciekamy na trzy oczka, ale rywalki natychmiast odrabiają straty 7:7 i przeganiają nasze dziewczyny 7:9. Bogdan Serwiński sygnalizuje time out. Pomogły uwagi trenera i mamy ponownie remis 9:9. Naprzemiennie, raz jeden raz drugi zespół obejmuje jednopunktową przewagę 15:15. Kto zachowa więcej zimnej krwi? . Dwa punkty na plusie wrocławianek, sztab szkoleniowy Muszyny zgłasza przerwę. Czyżby o wyniku rozstrzygnie tie break 15:19. O wygranej w czwartym secie zdecydują przewagi 24:24. Po bardzo emocjonującej końcówce udało się 28:26.