strona główna

Na tarczy z liderem, ale z jednym punktem

Polski Cukier Muszynianka przegrywa z ŁKS Commercecon Łódź. Wyjazdowe zawody kończą się wynikiem 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 25:27, 13:15)
Z wielkim animuszem rozpoczęły grę Łodzianki 5:0. Po serwisowym asie gospodyń trener Muszynianki prosi o przerwę. Po krótkiej rozmowie z trenerem zdobywamy pierwszy punkt 5:1. Powiększają dystans miejscowe 8:3. Udany blok oraz autowy blok gospodyń i na tablicy wyników 10:7. As serwisowy Polskiego Cukru 11:9. Utrzymujemy dwupunktową stratę 13:11. Zatrzymany blokiem atak mineralnych 17:12 time out dla Bogdana Serwińskiego. Trzy punkty zdobyte serią przez zawodniczki z Muszyny 17:15. Po obronie pierwszej piłki setowej i autową zagrywką Wójcik, kończymy pierwszy set 25:29.
Pierwszy punkt po błędzie Efimienko dla Polskiego Cukru. Lepszy występ uzdrowiskowych oraz błędy gospodyń 4:4. Skuteczna pogoń muszynianek, które doprowadzają do remisu 8:8, 9:9, 12:12. Poprawiły grę podopieczne trenera Serwińskiego nie pozwalamy na zbyt wiele miejscowym 16:16. Po dobrej grze w obronie obejmujemy jednopunktowe prowadzenie 18:17. Krótko trwała radość z prowadzenia 18:20 i przerwa na życzenie Bogdana Serwińskiego. As serwisowy Radenković 22:21 po raz pierwszy przerywa grę trener Michał masek. Mamy piłkę setową 24:22. Wygrywamy w drugim secie 25:22 i schodzimy na przerwę z remisem 1:1.
Po pierwszym straconym punkcie szybka odpowiedź zespołu gości 1:1 i 3:3. Dwa oczka do przodu mineralnych 7:5. Nie pozwalamy na zbyt wiele liderkom, utrzymujemy przewagę 13:10. Bociek uderza w aut i piłka kontaktowa rywalek 13:14. Skuteczny blok na Bidas 18:16. Czas na żądanie łodzi 17:19. Po trwającej przez znaczną część seta przewadze, wygrywamy 25:20 i wrócimy do Muszyny z conajmniej jednym punktem.
Wyrównany początek czwartej odsłony 3:3, 6:6. Żadnej z drużyn nie udaje się zdobyć większej przewagi. 8:8. Dwa oczka przewagi Małopolanek 12:10. Na tablicy wyników dwie trzynastki, dla kogo okaże się szczęśliwa a dla kogo pechowa. Uciekają gospodynie 15:13 przerwa dla trenera Muszyny. Po chwilowym prowadzeniu łodzianek ponowny remis 19:19. Zapowiada się gorąca końcówka seta czy meczu? Która z drużyn zachowa więcej zimnej krwi? Mamy piłkę meczową 24:23. Drugi meczbol 25:24. Obroniony 25:25. Piłka setowa dla ŁKS-u. Przegrywamy set 25:27.
Tie-brek rozpoczyna atakiem po bloku Bidas. Natychmiastowa riposta Muszynianek 1:1. Naprzemienne zdobywanie punktów 3:3. Atak autowy uzdrowiskowych i skuteczny blok podopiecznych trenera Maska 5:3 i czas dla Polskiego Cukru, Dwie skuteczne piłki po przerwie i znowu remis 5:5. Zmiana boisk przy stanie 8:6 dla gospodyń. Najbardziej wyróżniającą się siatkarką jest Bidas. I znowu remis 8:8. Przegrywamy dwie kolejne piłki 10:8. Łapiemy kontakt z rywalkami 12:11. Bliżej wygranej gospodynie 13:11, cas dla mineralnych. Meczbol Łodzi. Odrabiamy jeden punkt. I jeszcze jeden 14:13. Przegrywamy 13:15 i 3:2.