Mistrzynie Polski poza zasięgiem Polskiego Cukru Muszynianki

W meczu rewanżowym, drugiej kolejki, rozgrywek LSK Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrał z Chemikiem Police 1:3 (25:21, 14:25, 13:25, 16:25).

Od pierwszej piłki prowadzi Polski Cukier 4:1. Chemiczki doprowadzają do remisu 4:4. I znowu odskakujemy 7:4. Mistrzynie Polski ponownie odrabiają straty i obejmują prowadzenie 11:7. I jak wahadło wynik powraca na remis 11:11.
12:11 czas dla Jakuba Głuszaka. Nie widać różnicy poziomu gry. Polski Cukier Muszyna znowu prowadzi 16:13. Która z drużyn zachowa więcej spokoju w końcówce? 19:16 po raz drugi trener chemika prosi o przerwę. Cztery oczka przewagi gospodyń 21:17. Zmiana w teamie z Polic, Busa za Smarzek. Dwa punkty Chemika, czas dla Bogdana Serwińskiego. Mamy cztery piłki setowe. Kolejne zmiany u przyjezdnych Mirković za Holston. Skuteczny atak Radenković, wygrywamy w pierwszym secie 25:1.
Rozpoczynamy set numer dwa. Ostro rozpoczynają rywalki 4:0, Czas dla trenera Muszyny. Utrzymuje się przewaga chemiczek 6:3, 9:6. Mamy punkt kontaktowy 8:9. Niestety przeciwniczki ponownie uciekają 8:12. Czas dla Bogdana Serwińskiego. Seria punktowa podopiecznych Jakuba Głuszaka 16:8. Zwiększa się dystans pomiędzy zespołami 19:9. Wójcik po prostej przerywa serię rywalek, by po chwili stracić punkt psując zagrywkę. Flakus zmienia Radenković a Bałdyga, Bociek. Wysoko przegrywamy drugi akt 14:25.
Pierwsze piłki dla przeciwniczek 2:0. Na tablicy wyników remis 3:3. Naprzemiennie zdobywane piłki 5:5. Chemiczki uciekają 9:6. Przerwa dla Bogdana Serwińskiego. Karakasheva wchodzi za Brzóskę. Serią zdobywane punkty Policzanek 13:7. Tracimy dalsze punkty i kolejna zmiana Bałdyga za Radenković. Osiem punktów straty time out dla Polskiego Cukru Muszyna. Przeciwniczki dopisują dwa punkty i powrotne zmiany dokonuje trener Serwiński, schodzi Karakasheva wchodzi Brzóska. Zapowiada się kolejna wysoka przegrana w secie. Odrabiamy serią trzy punkty 13:20, czas dla Chemika. Po przerwie przyjezdne wygrywają pięć piłek, trzy blokiem. dwie atakiem, tym samym kończą set 25:13
Czwarta, najprawdopodobniej ostatnia rozgrywka. Za ciosem poszły podopieczne Jakuba Głuszaka 5:1. Czas dla Muszyny. Nie tracą dystansu mineralne 6:10. I znowu seria przyjezdnych 6:12. Czas dla gospodyń. Zatrzymały się muszynianki na cyfrze 9 i tracą kolejne punkty 9:17. Niestety sporo jeszcze brakuje naszym zawodniczkom w porównaniu z wiceliderkami rozgrywek. Przegrywamy 16:25 i cały mecz 1:3.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Maria Karakasheva.

Chemik Police

Bianka Busa, Alex Holston, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, Malwina Smarzek, Izabela Bełcik, Stefana Velijković, Sladjana Mirkowić, Natalia Mędrzyk, Maret Balkestein-Grothues, Aleksandra Krzos, Katarzyna Zaroślińska.

2018-02-03 18:47:48

26.03Bielsko-B 2:3