Wygrywamy z Pałacem Bydgoszcz

W kratkę grają siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna. Po przegranej w Pile, wygrywamy z Pałacem Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17). Najlepszą zawodniczką meczu została Małgorzata Śmieszek.

Zawody rozpoczynają przyjezdne. Punkty zdobywane naprzemiennie punkt za punkt. Do stanu 17:17 żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć dalej jak jeden punkt, kiedy to bydgoszczanki zdobywają po kolei cztery piłki i uciekają na trzy punkty 20:17 Natychmiast Bogdan Serwiński prosi o przerwę. Następne dwa oczka dla mineralnych. Rywalki utrzymują przewagę 23:20, po raz drugi trener Muszynianki sygnalizuje time out. Przegrywamy pierwszą odsłonę 21:25.

Podobnie rozpoczyna się set numer dwa 4:4. Dwa oczka dopisują przeciwniczki 6:4, przerwa na życzenie dla trenera Muszynianki. Pierwsze zmiany dokonuje Bogdan Serwiński. 6:9 ponownie przerwa dla zespołu gospodarzy. Tracimy kolejne piłki 8:13, 9:15. Z lego skrzydła Wójcik 10:15. As serwisowy Karakashewej 13:16 czas dla trenera Piotra Makowskiego. Skuteczny blok na środku Maji Savić 16:18. Kolejna piłka wygrana przez Maję i mamy punkt kontaktowy 17:18. Punkt z zagrywki Radenković. Świetna seria zagrywek Danicy Radenkovic 22:18. Blok Maji Savić kończy drugą odsłonę 25:19.

Blok, aut i pierwszy punkt pałacanek. Dwa punkty przewagi przyjezdnych natychmiast zlikwidowane przez Polski cukier. Poprawiły grę miejscowe i prowadzą już 9:5. Przerwana skuteczność siatkarek z Muszyny zagrywka w aut 12:5 Dopisujemy dalsze trzy oczka, przerwa dla Bydgoszczy. Bezskuteczne bydgoszczanki przegrywają już 7:19. Kończymy trzeci set 25:13.

Czwarta odsłona. Czy ostatnia? Rozpoczyna Radenković. Nie odpuszczają rywalki 5:2. Bogdan Serwiński sygnalizuje time out. Utrzymują dystans rywalki 8:6. Trzy zdobyte serią punkty przyjezdnych 12:8, przerwa na życzenie. Skuteczny blok Savić daje nam piłkę kontaktową 12:13. As serwisowy Savić i na tablicy wyników 15:15. Wychodzimy na prowadzenie 17:16. Przerwa dla trenera Makowskiego 18:16. Następne trzy piłki zdobyte po kolei 21:17 druga przerwa dla Pałacu.
Przy zagrywce Karakashewej zbliżamy się do końca seta i meczu 24:17. Atk w taśmę kończy mecz.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Maria Karakasheva.

KS Pałac Bydgoszcz

Joanna Nickowska, Monika Jagła, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Jagoda Maternia, Paulina Świder, Kinga Różyńska, Monika Fedusio, Weronika Fojucik, Sandra Szczygieł.

2018-03-07 19:42:32

26.03Bielsko-B 2:3